خرید آنلاین فایل هدایت کننده های خطوط توزیع و انتقال برق

تحقیق در حجم 16 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر: هدایت کننده های خطوط توزيع و انتقال: بهترين فلزات از نظر هدايت الكتريكي نقره و طلاي سفيد مي باشد كه به علت گراني و كميابي نمي توان از آن استفاده نمود. بنابراين فلزاتي كه بعنوان در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با هدایت کننده های خطوط توزیع و انتقال برق
تحقیق در حجم 16 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:

هدایت کننده های خطوط توزيع و انتقال:

بهترين فلزات از نظر هدايت الكتريكي نقره و طلاي سفيد مي باشد كه به علت گراني و كميابي نمي توان از آن استفاده نمود. بنابراين فلزاتي كه بعنوان هدایت کننده های شبكه بكار مي روند عبارتند از : مس ‚ آلومينيوم وفولاد كه ممكن است به تنهايي يا بصورت تركيبي از دو يا چند فلز بكار روند

مانند: مس ‚ فولاد و آلومينيوم/ فولاد.

مس: COPPER

از معمولترين هدایت کننده های خطوط است كه قابليت هدايت بسيار خوبي دارد و از نظر هدايت الكتريكي بعد از نقره به حساب مي آيد و هر چقدر ناخالصي آن بيشتر باشد قابليت هدايت آن كمتر است و چون در طبيعت به وفور يافت مي شود ارزان تر از نقره است. استقامت مكانيكي آن خوب و عوامل جوي بر آن تاثير زياد ي ندارد.

آلومينيوم:

آلومينيوم بيشتر در خطوط انتقال بخصوص با ولتاژ قوي بكار مي رود. داراي 5/99درصد آلومينيوم و 5/. درصد فلزات ديگر مي باشد. ضريب هدايت آلومينيوم از مس كمتر ولي قيمت آن ارزانتر و وزنش سبكتر است. استحكام مكانيكي آن از مس كمتر و تاثير عوامل جوي و رطوبت بر آن به مراتب بيشتر از مس است و در هواي مرطوب زود اكسيده مي شود.

الملك:

اين فلز در آلمان به الداري معروف است آلياژي از 3/98درصد آلومينيوم و بقيه آن منيزيم و سيليسيوم مي باشد. قابليت هدايت آن 10درصد از آلومينيوم خالص كمتر ولي مقاومت مكانيكي آن خيلي زيادتر مي باشد.

آلومينيوم ـ فولاد:

منظور هادي مي باشد كه در وسط يك مغز فولادي و اطراف آن رشته هاي آلومينيومي قرار دارند. مغز فولادي براي استحكام مكانيكي ورشته هاي آلومينيومي براي هدايت الكتريسيته مي باشد.

مقاومت مخصوص اين هادي دو برابر مس و مقاومت مكانيكي آن 80 درصد مس سخت است. ضمنا براي جلوگيري از زنگ زدگي و همچنين خوردگي بين سيمها فولادي و آلومينيومي از فولاد گالوانيزه استفاده مي كنند.فولاد:

فولاد داراي مقاومت مكانيكي زياد و قابليت هدايت كمي مي باشد و با اسپانهاي بلند به كار ميرود. در شبكه به عنوان سيم گارد به كار مي رود و سيمهاي فولادي كه در هواي آزاد بكار ميروند بايستي گالوانيزه باشند تا زود زنگ نزنند.

دسته بندي هاديها:

هاديها به دو دسته تك رشته اي و چند رشته اي تقسيم مي گردد. هادي تك رشته اي داراي يك دسته سيم و هادي چند رشته اي از يك گروه سيم كه به هم تابيده شده مشتمل مي باشد.

مقره هاي خطوط هوايي :

هدایت کننده های خطوط هوايي باواسطه مقره ها بر روي كراس آرم قرار دارند.علت استفاده از مقره در خطوط عبارت است از:

1. عايق نمودن هاديها نسبت به كراس آرم و پايه و درنتيجه زمين.

2. عايق نمودن هاديها نسبت به يكديگر و ايجاد فاصله ايمن بين فازها

مقره ها بايستي از تحمل يك مقاومت الكتريكي و مكانيكي خاصي برخوردار باشند تا بتوانند علاه بر نيروهاي مختلف مكانيكي ( فشار ‚ كشش ‚ خمش ) كه به آنها وارد مي شود در مناسب ترين شرايط ( باران ‚ مه ‚ شبنم و آلودگي هوا ) فشار الكتريكي وارده مانند ولتاژ دائمي خط و ولتاژ ضربه اي ( رعد وبرق ‚ كليد زني ) را نيز تحمل كنند. استقامت مكانيكي مقره ها بستگي به جنس و ضخامت عايق دارد. استقامت الكتريكي آن بستگي به جنس ‚ طول و شكل مقره دارد. دو ماده اصلي براي ساختن مقره هاي خطوط هوايي ‚ چيني و شيشه سخت مي باشد.

مزاياي مقره شيشه اي نسبت به چيني:

1. در مقابل لب پريدگي و قوس الكتريكي نسبت به چيني مقاوم تر است.

2. اگر بشكند به تكه هاي كوچكي شكسته شده وآن عيب را مي توان از روي زمين مشاده كرد بنابراين تشخيص عيب در مقره هاي شيشه اي آسانتر از مقره هاي چيني است .

3. استقامت عايقي شيشه بيشتر از چيني و در حدود 120كيلو ولت بر ميلي متر مي باشد.

4. تحت فشار مقاوم تر از چيني بوده و در مقابل كشش استقامت معادل چيني را دارد.

5. تنها عيب مقره شيشه اي اين است كه در اثر ضربه لبه هاي آن كاملا خرد شده و در عين اينكه يك حسن در مقابل عيب يابي است ‚ عيب بزرگ آن اين است كه بطور فوق العاده از قدرت عايقي آن زنجيره و مقره كاسته مي شود.


مطالب دیگر:
📃تحقیق ارث📃تحقیق از اعتياد زنان تا نابساماني خانواده📃تحقیق اصلاحیه های قانون شوراها📃تحقیق پیش کنشی و خلاقیت📃تحقیق بررسی و کاربرد کارت های هوشمند📃تحقیق اوراق اختيار معامله در منظر فقه اماميه📃تحقیق بررسي تاريخي تحول اقدامات تأميني تربيتي📃تحقیق جايگاه شوراي ملي در قوانين اساسي ايران و فرانسه📃تحقیق حقوق تعهدات و قراردادهاي بين المللي در فقه و حقوق اسلام📃تحقیق رابطه بین جهانگردی و جرم📃تحقیق دعاوي كيفري تصرف عدواني ورود به ملك ديگري📃تشريفاتي بودن قرارداد📃تحقیق بررسي محتويات و مندرجات اسناد رسمي📃تحقیق بزه‎ ديدگي اطفال بزهكار📃تحقیق بررسي خسارت معنوي در حقوق موضوعه📃تحقیق بيمه📃تحقیق تاثير قانون مسئولیت مدنی در مشاغل مختلف ( پزشكي)📃تحقیق تاريخ تحول حقوق بين الملل📃تحقیق تشخيص هويت📃تحقیق كانون اصلاح و تربيت📃تحقیق مسئولیت اجتماعی- اخلاقیات فراسازمانی📃تحقیق دولت و مسئوليت اجتماعي📃خلاصه نکات کتاب رفتار سازمانی پیشرفته استیفن رابینز📃پکیج کامل گزارش کار آزمایشگاه مقاومت مصالح📃گزارش کار آزمایشگاه مکانیک خاک