خرید آنلاین فایل تحقیق امام صادق (ع) و پزشکی

توضیحات : موضوع : امام صادق (ع) و پزشکی دسته بندی فایل Word و فرمت Doc قابل ویرایش تعداد صفحه :21 بخشی از متن فایل : دانش پزشكى امام صادق علیه السلام و طبیب هندی بدون تردید، علوم حضرات معصومین علیهم السلام اكتسابى نیست و آنچه از ذهن شفاف و نورانى آن در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق امام صادق (ع) و پزشکی

توضیحات :

موضوع : امام صادق (ع) و پزشکی

دسته بندی فایل Word و فرمت Doc قابل ویرایش

تعداد صفحه :21

بخشی از متن فایل :

دانش پزشكى امام صادق علیه السلام و طبیب هندی

بدون تردید، علوم حضرات معصومین علیهم السلام اكتسابى نیست و آنچه از ذهن شفاف و نورانى آن بزرگواران انعكاس مى‏یابد، اشعه‏هایى از انوار الهى است كه از پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله تا معصوم ‏چهاردهم امام زمان(عج) نسلى بعد از نسل، به یادگار مانده و زمینیان را بهره‏مند ساخته است. اگر غیر از این بود، مى‏بایست علوم آنها مقطعى و زودگذر باشد و جز در عصر خویش، كاربردى آن هم در همه ‏زمینه‏ها، بدون كمترین تخلف نداشته باشد و در برخورد با شخصیت‏هاى علمى هم عصر خود و عالمان قرون بعد، منفعل گردد.

جستجوى مفصل این نكته را به عهده خوانندگان محترم گذاشته و تنها مناظره زیر را كه به علم پزشكى امام صادق علیه السلام اشاره‏ دارد. نقل به مضمون مى‏كنیم.

روزى امام صادق علیه السلام به مجلس منصور دوانیقى وارد شد. طبیب هندى ‏كنار خلیفه نشسته بود. او كتاب‎هایى كه در موضوع «علم طب‏» نگاشته شده بود را براى خلیفه مى‏خواند تا ضمن سرگرم ساختن او بر معلومات خلیفه بیفزاید.

امام صادق علیه السلام در گوشه‏ى مجلس نشست. بارانى از هیبت و ابهت از چهره حضرت مى‏بارید. مدتى گذشت. هنگامى كه طبیب از خواندن كتاب‎ها فارغ شد، نگاه‏اش به امام صادق علیه السلام دوخته شد. لحظاتى مشغول‏ تماشاى سیماى حضرت شد. ابهت و صلابت امام تنش را لرزاند. نگاه‏اش‏ را به سوى خلیفه برگرداند و با این سؤال سكوت را شكست:

- این مرد كیست؟

- او عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله) است.

- آیا میل دارد از اندوخته‏هاى علمى من بهره‏مند گردد؟

- نگاه خلیفه روى امام قرار گرفت. قبل از این كه چیزى بگوید،امام لب به سخن گشود:

- نه!

- طبیب كه از پاسخ امام شگفتش زده بود، پرسید:

- چرا؟

- چون بهتر از آنچه تو دارى، در اختیار دارم.

- چه چیز در اختیار دارى؟

- گرمى را با سردى معالجه مى‏كنم و سردى را با گرمى، رطوبت را با خشكى درمان مى‏كنم و خشكى را با رطوبت و آنچه را كه پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) فرموده به كار مى‏بندم و نتیجه كار را به خداوند وامى‏گذارم.

سپس به سخن جدش رسول الله اشاره كرده، افزود: «معده خانه ‏هر بیمارى و پرهیز، سر هر درمان است.»

طبیب هندى براى این كه سخنان امام را سبك جلوه دهد، پرسید:

- مگر طب غیر از این‏ها است كه گفتى؟!

- امام فرمود:

- گمان مى‏كنى من مثل تو این‏ها را از كتاب‎هاى طبى آموخته‏ام؟!

- حتما، غیر از این، راهى براى فراگیرى علم طب وجود ندارد.

- نه، به خدا سوگند، جز از خداوند، از دیگرى نیاموخته‏ام. اكنون ‏بگو كدام یك از من و تو در علم طب داناتریم؟

- كار من طبابت است و حتما در طب از شما عالم‏ترم.

- پس لطفا به سوال‎هایم پاسخ گویید.

- بپرسید.

- چرا سر آدمى یك پارچه نیست و از قطعات مختلف به وجود آمده ‏است؟

- نمى‏دانم.

و...


مطالب دیگر:
📎بررسي مشکلات زيست محيطي و انواع آلودگيها📎بررسي انواع ضمانتنامه ها و بررسي اهميت و ويژگي‌هاي قرض‌الحسنه📎بررسي ارگونومي(انسان.محيط.ماشين) و اصول و مزاياي آن📎بررسي ماهيت حسابداري و آينده شغلي و تواناييهاي مورد نياز و وضعيت آن در ايران و مروري بر حسابداري📎بررسي رهبري و انوع آن و مروي بر ويژگيها و تنگناها و مشکلات سرپرستان📎بررسي خلاقيت و عوامل بازدارنده و تشديد کننده آن و مروري بر انگيزه و انواع هيجانات و فيزيولوژي آن📎آشنايي شبيه‌ سازي‌ و تاريخچه و انواع و فرآيند آن📎بررسي تواضع و فروتنى و اقسام آن و بررسي تواضع و نشانه هاي آن از ديدگاه اسلام📎پاسخ به نيازهاي تربيتي كودكان و نوجوانان دانش آموز با استفاده از قصه ها و داستانهاي قرآني📎بررسي طلاق و علل و پيامدهاي آن و مروري بر رابطه طلاق و خودکشي📎آشنايي با كشت هاي گلخانه اي و انواع محصولات گلخانه اي سازه ها و بررسي چگونگي صدور پروانه تأسيس📎بررسي اضطراب امتحان و روش صحيح مطالعه وتکنيک حضور در کلاس📎بررسي تاثير طلاق بر اختلالات رفتاري نوجوانان📎بررسي آسيب پذيري هاي عمده در مطالعه و شيوه هاي برخورد با آن📎بررسي تمرينها و تکنيکهاي افزايش قدرت تمرکز و فعاليتهاي ذهني و تقويت حافظه📎بررسي تحولات بنيادي و فرآيندة آموزش از راه دور📎بررسي استراتژي هاي نگهداري و تعميرات و سيستم نت و مروري بر پايش وضعيت و ترموگرافي📎رابطه اختلالات رفتاري فرزندان با جدايي والدين📎بررسي ارتباط دست نويسي با حس حرکت در دانش آموزان کم توان ذهني📎بررسي سالمند و بحران و قانون سالمندي و بررسي گرايش افراد سالمند به خانه سالمندان و مشکلاتشان📎بررسي حقوق وقوانين تجارت و مروري بر چک و اقسام و صدور و نکات قانوني آن📎بررسي اينترنت و تاريخچه و تحولات آن و مروري بر تاثير و ورود اينترنت به قاره ها و کشورهاي مختلف د📎بررسي دايناسورها و اقسام و ويژگيهاي آنها📎بررسي ايمني در بخشهاي مختلف ساختمانها و ضرورت و اهميت آن📎بررسي سيستم عامل و وظايف و انواع و ساختار آن